Maszyny do produkcji brykietu

Nowoczesne maszyny do produkcji brykietu drzewnego, charakteryzują się bardzo nowatorskim podejściem do procesu brykietowania drewna. Przede wszystkim pozwalają na dość dowolne dobieranie materiału wsadowego. Możemy więc na brykiet przetwarzać zarówno odpady z produkcji tartacznej i stolarskiej, jak również mniejszy sortyment drzewny z wycinki, który nie nadaje się do dalszego przetwarzania. Kluczowe jest tutaj jednak przygotowanie odpowiedniej linii produkcyjnej, dostosowanej do różnych warunków, oraz różnych materiałów wsadowych. W każdym razie, nowoczesne maszyny do produkcji brykietu drzewnego, zapewniają nam skuteczny wzrost wydajności oraz jakości tego procesu.

Czy brykiet drzewny jest faktycznie materiałem ekologicznym?

Warto sobie tutaj także odpowiedzieć na pytanie, czy brykiet drzewny to materiał w pełni ekologiczny. Wielu uważa, iż jest to paliwo stałe, czyli tak samo jak węgiel będzie niewiele mieć wspólnego z ekologią. Poza tym, w trakcie jego spalania, do atmosfery wydziela się dwutlenek węgla, a jak bardzo dobrze wiemy, jest to najistotniejszy gaz cieplarniany wchodzący w skład atmosfery ziemskiej. Musimy sobie tutaj jednakże coś wyjaśnić.

Otóż, węgiel kamienny, jest swego rodzaju naturalnym depozytem dwutlenku węgla, zamkniętym głęboko pod ziemią. Jest to więc Zasów CO2, w zasadzie przez samą naturę i procesy zachodzące na naszej planecie, wyłączony z obiegu. My zaś, sztucznie, i zupełnie poza wszelką kontrolą wydobywamy ten węgiel i go spalamy, przez co wpompowujemy do atmosfery CO2, którego miało w niej już nie być.

Jeśli zaś chodzi o brykiet drzewny, czyli ogólnie rzecz biorąc o drewno, to jest zupełnie przeciwnie. Podczas gdy my spalamy drewno i wydziela się dwutlenek węgla, rosnące aktualnie drzewa będą go wchłaniać. Jest to więc swego rodzaju obieg zamknięty. Jeśli więc na całym świecie przeszlibyśmy na spalanie drewna, a jednocześnie stale dbali o nowe nasadzenia, mielibyśmy swego rodzaju obieg zamknięty. Byłoby spalanie w pełni neutralne z utrzymywaniem poziomu CO2 w atmosferze na stałym, jednakowym poziomie.

Maszyny do produkcji brykietu.

Samo wytwarzanie brykietu drzewnego nie jest niczym nadzwyczaj skomplikowanym. Zarys polega na tym, aby odpowiednią ilość materiału wsadowego (wióry, ścinki, trociny), uformować w odpowiedni kształt i utrzymać je w tym kształcie. Niezbędne jest tutaj więc spoiwo. Jakiekolwiek lepiszcze chemiczne, całkowicie zepsułoby idee ekologii, wobec czego maszyny do produkcji brykietu, dawkę materiału formują pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu, z drewna wyciskana jest naturalna żywica i to ona stanowi tutaj lepiszcze – w pełni ekologiczne. Do tego maszyny do produkcji brykietu, generują jednocześnie wysoką temperaturę, aby wsad lekko wysuszyć i jednocześnie utwardzać połączenia żywiczne pomiędzy drobinkami drewna.

Stosując profesjonalne brykieciarki Briklis, proces produkcji brykietu drzewnego jest znacznie usprawniony. Są to bowiem nowoczesne maszyny, gwarantujące wysoki poziom wydajności oraz efektywności prowadzonych prac produkcyjnych.