W ostatnich latach, w branży turystycznej, pojawił się nowy, stosunkowo specyficzny trend. Chodzi między innymi o wczasy z odchudzaniem. Jest to w zasadzie nic innego, jak klasyczny turnus wypoczynkowy, jednakże jest tak przygotowany, aby w jego trakcie, uczestnicy byli w stanie zrzucić zbędne kilogramy. Oczywiście nie jest możliwe osiągnięcie idealnej sylwetki w ciągu kilkunastu dni, niemniej jednak, dla wielu uczestników jest to jedyna opcja, aby w ogóle rozpocząć proces odchudzania pod okiem doświadczonych specjalistów. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestie tego typu turnusów wypoczynkowych. Może się bowiem okazać, iż także dla nas będzie rozwiązaniem szalenie korzystnym.

Jak przebiegają dziesięciodniowe wczasy z odchudzaniem?

Tego typu wyjazdy są bardzo starannie przygotowane przez organizujące wyjazd biuro podróży. Cała grupa jest przez cały okres pobytu pod opieką dietetyków oraz trenerów osobistych, dzięki czemu, praca nas sylwetką jest prowadzona pod okiem doświadczonych w tym zakresie specjalistów. Jeszcze przed wyjazdem, z każdym uczestnikiem przeprowadzony jest wywiad, dzięki któremu można ustalić szczegóły dotyczące obecnego stanu oraz planowanych do osiągnięcia na wyjeździe efektów. W trakcie wywiadu, organizatorzy zbierają niezbędne informacje od wszystkich uczestników turnusu, aby na ich podstawie przygotować następnie konkretne aktywności fizyczne, oraz dietę na cały wyjazd. Dzięki temu też, możemy mieć pewność, iż wszystko jest przygotowane w najdrobniejszych szczegółach.

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, iż tego typu dziesięciodniowe wczasy z odchudzaniem będą nieco bardziej kosztowne niż klasyczny urlop. Wynika to jednak z konieczności opłacenia trenerów osobistych i dietetyków, którzy także będą na co dzień opiekować się uczestnikami wyjazdu. Możemy tutaj generalnie powiedzieć, iż takie wczasy, jak najbardziej mają sens, jeśli oczywiście sami podejdziemy do nich z pełną odpowiedzialnością.

Nasz podejście to połowa sukcesu.

Co prawda to właśnie wczasy odchudzające mają za zadanie zapewnić nam poprawę sylwetki i utratę zbędnych kilogramów masy ciała. Niemniej jednak nasze nastawienie i podejście do tego zagadnienia będzie równie istotne. Jeśli będziemy na bieżąco podjadać i nie przestrzegać zaleceń dietetyka, niestety, efekty naszej pracy na wczasach będą mizerne. Trzeba tutaj dołożyć wszelkich starań, aby zalecenia były wypełnione w stu procentach. Tylko w taki sposób będziemy mogli osiągnąć zakładane przez nas efekty.

Oczywiście po powrocie do domu nie warto porzucać wyrobionych nawyków. Jeśli po dziesięciodniowych wczasach z odchudzaniem, uda nam się skutecznie wdrożyć zasady żywienia do codziennej diety, to z całą pewnością będziemy o wiele bliżej upragnionego sukcesu w budowaniu i kształtowaniu zdrowej sylwetki. Warto też pamiętać o utrzymaniu odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej na co dzień. Musimy mieć cały czas świadomość tego, iż ruch to zdrowie. Ruch pozwala spalać kalorie i przepalać nagromadzone zapasy tłuszczu. To zaś jest w tym przypadku kwestia najważniejszą.