W powszechnym przekonaniu pokutuje opinia o tym, iż trekking to zajęcie dla ludzi wysportowanych, o dobrej kondycji i wytrzymałości oraz zasobnych w fundusze, bowiem sprzęt turystyczny jest kosztowny. Trzeba tutaj stanowczo zadać kłam takim stwierdzeniom. Wycieczki trekkingowe organizowane są z myślą o osobach z różnym poziomem doświadczenia w zakresie turystyki górskiej, toteż, także osoby początkujące znajdą tutaj coś dla siebie. Trzeba tylko wybrać odpowiedni katalog wycieczek trekkingowych i przejrzeć kompletną ofertą poszczególnych biur podróży, aby skutecznie zaplanować swoje trekkingowe eskapady. Oczywiście obecnie nie ma co nawet myśleć o wyjazdach, niemniej jednak w kwestii najbliższej przyszłości, pewne plany urlopowe możemy podjąć.

Dla kogo wycieczki trekkingowe są przeznaczone?

Oczywiście przede wszystkim dla osób, które nie lubią braku aktywności fizycznej podczas urlopu. Trzeba tutaj podkreślić, iż podczas wycieczki trekkingowej, każdego dnia będziemy spędzać kilka godzin na marszu w górskim, często dość wymagającym terenie. Osoby, które lubują się w wylegiwaniu na hotelowym basenie, czy też nadmorskiej plaży, raczej nie będą zadowolone z takiego obrotu spraw. Możemy więc powiedzieć, iż to prawda, iż trekking nie jest dla każdego, ale nie ze względów wymienionych w pierwszym akapicie tj. ze względu na wymagania, czy też kosztowność. Raczej tylko i wyłącznie ze względu na indywidualne upodobania w kwestii spędzania wolnego czasu. Wartym podkreślenia jest tutaj także fakt tego, iż wycieczki trekkingowe z reguły będą planowane na co najmniej kilka dni wyjazdu. Tak więc wysiłek fizyczny będzie nam towarzyszyć przez co najmniej 5-7 dni. Niemniej jednak, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Każdego dnia rano, zaraz po śniadaniu wyruszamy, aby po południu pojawić się w nowym miejscu. Po drodze podziwiamy wspaniałe, niejednokrotnie zapierające dech w piersiach widoki, po to, by popołudnie i wieczór spędzić w nowym miejscu. Jest to niewątpliwie bardzo atrakcyjne rozwiązanie.

Jak wybrać trekking dla siebie?

Aby znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie, przede wszystkim, potrzebny będzie nam katalog wycieczek trekkingowych. Oczywiście z każdego biura podróży, specjalizującego się w tego typu wyjazdach trzeba zabrać odrębny katalog. Następnie musimy jeszcze określić nasze wymagania i upodobania względem tego typu wypraw. Pod uwagę bierzemy także nasz poziom doświadczenia czy też przygotowanie fizyczno kondycyjne. To ważne, aby wyjazd nie był zbyt trudny ani zbyt ciężki w stosunku do naszego przygotowania i umiejętności. Jeśli zaś chodzi o niezbędne wyposażenie, to na sam początek wystarczy solidny plecak, buty turystyczne oraz odzież. Łącznie z takimi zakupami powinniśmy się zmieścić w przedziale 500-800 PLN, co nie jest niczym nadzwyczajnym. Oczywiście mówimy tutaj o zakupie dobrego wyposażenia, bo można oczywiście taniej, tylko niekoniecznie bezpieczniej potem będzie na szlaku.

Jednym słowem tak. Trekkingi w górach to rozwiązanie dobre praktycznie dla każdego, pod warunkiem iż wysiłek fizyczny na górskim szlaku sprawiać będzie nam odpowiedni poziom przyjemności.