Własna łyżka do mieszania betonu

Wśród wielu rozwiązań podnoszących efektywność firm budowlanych, jednym z ciekawszych jest bez wątpienia własna łyżka do mieszania betonu. Jest to specjalnej konstrukcji łyżka do ładowarki, którą można bez większych trudów w niej zamontować dzięki specjalnej płycie adaptacyjnej. Pozwala nam na sprawne i szybkie przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy. Dla wielu firm budowlanych, będzie to rozwiązaniem niesamowicie korzystnym, wobec czego warto przyjrzeć się mu nieco bliżej. Może się bowiem okazać, iż tego typu mieszalnik do betonu w wyraźny sposób podniesie efektywność firmy, jak również przyczyni się do całkiem sporych oszczędności.

Ile kosztuje własna łyżka do mieszania betonu?

Z całą pewnością, własna łyżka do mieszania betonu nie należy do rozwiązań najtańszych. Trzeba jednakże przyznać, iż korzyści jakie za sobą niesie w zupełności rekompensują poniesione koszty. Z reguły, najtańsze wersje łyżek do betonu możemy pozyskać już za kilkanaście tysięcy złotych. Znajdą się jednakże i bardziej kosztowne warianty. Koszt zakupu jest także uzależniony od wielkości łyżki a tym samym jej możliwości przerobowych. Najdroższe będą łyżki do największych maszyn budowlanych. Najprzystępniejsze zaś, łyżki do miniładowarek. W każdym jednakże przypadku własna łyżka do mieszania betonu przynosi firmie budowlanej konkretne, wyraźnie namacalne korzyści. Z tego też względu, coraz więcej firm inwestuje swoje pieniądze w mieszalniki do betonu zapewniając sobie tym samym wyraźny wzrost efektywności w codziennej pracy.

Jakie korzyści zapewnia inwestycja w mieszalnik do betonu?

Jak już wspomnieliśmy, własna łyżka do mieszania betonu będzie rozwiązaniem korzystnym. Warto więc powiedzieć sobie nieco więcej o korzyściach, jakie niesie za sobą inwestycja w mieszadło do betonu.

Przede wszystkim, pozwala nam na samodzielne przygotowanie betonu bezpośrednio na placu budowy. W wielu przypadkach jest to wręcz koniecznością, bowiem trudno przewidzieć kiedy i w jakiej ilości beton będzie na budowie niezbędny. Własna łyżka do mieszania betonu, umożliwia dogodne jego przygotowanie w odpowiadającej nam ilości oraz konsystencji, o każdej porze. Wystarczy pół godziny mieszania, aby beton był gotowy do użytku.

Poza tym, łyżka z mieszadłem jest montowana na ładowarce, a to znacznie podnosi możliwości dystrybucji betonu. Ładowarka może przemieszczać się jeszcze w trakcie mieszania betonu. Tak więc jest to rozwiązaniem idealnym na większych, bardziej rozległych placach budowy.

Podsumowanie

Trzeba tutaj więc podkreślić, iż własna do łyżka do mieszania betonu to rozwiązanie korzystne, wnoszące unowocześnienie dla wielu firm budowlanych. Samodzielne przygotowywanie betonu, bezpośrednio na placu budowy, jest bardzo korzystne także z finansowego punktu widzenia. Jest to opcją o wiele tańszą niż zamawianie betonu u zewnętrznych dostawców. Jednym słowem, w wielu przypadkach, będzie to inwestycja wręcz idealna.