Trekking dookoła Mont Blanc

Trekking dookoła Mont Blanc, to ostatnio coraz bardziej popularna forma trekkingu alpejskiego. Coraz większa liczba pasjonatów tej formy spędzania wolnego czasu, wybiera się właśnie w okolice Mont Blanc, najwyższego szczytu alpejskiego, dumnie wznoszącego się na wysokość 4808m n.p.m. Sama możliwość poruszania się po górskich szlakach w okolicy tak potężnej góry robi na wielu wystarczające wrażenie. Nawet nie trzeba próbować jej zdobywać. W każdym razie, trekking dookoła Mont Blanc to bardzo ciekawa, bardzo popularna i wymagająca zarazem forma trekkingowa.

Czy trekking dookoła Mont Blanc jest wymagający?

Z całą pewnością jest to bardzo wymagający trekking. Zresztą, trzeba powiedzieć sobie szczerze, iż każdy trekking wysokogórski, w szczególności zaś alpejski, jest zawsze wymagający. Musimy się więc do tego typu wyjazdu bardzo starannie przygotować. Tak, aby ostatecznie zagwarantować sobie jak najbardziej komfortowe i bezpieczne warunki podróży.

Musimy więc w pierwszej kolejności określić trasy, którymi będziemy się poruszali. Pozwoli nam to określić rodzaj nawierzchni, po jakiej najczęściej nam się poruszać, co przełoży się na wiedzę o tym, jakiego rodzaju obuwie będzie nam niezbędne na szlaku. Dzięki temu też, będziemy mogli określić ewentualną konieczność zaopatrzenia się w bardziej specjalistyczny sprzęt, jak chociażby kijki trekkingowe, raki, czy tez uprząż alpinistyczna. To bardzo ważne, bowiem nawet trekking dookoła Mont Blanc, może prowadzić do miejsc, gdzie takie wyposażenie będzie po prostu niezbędne.

Przygotowanie fizyczne.

Nie da się ukryć, iż trekking Tour du Mont Blanc (TMB) jest także bardzo wymagający pod kątem naszego przygotowania fizycznego. Musimy wykazać się odpowiednim poziomem siły fizycznej, wydajności oraz kondycji. Jest to wyprawa pod tym względem bardzo wymagająca, toteż nie jest możliwe po prostu podejście do tego trekkingu z biegu, bez jakiegokolwiek przygotowania. Musimy wcześniej wybrać się na inne, mniej wymagające wyprawy. Wystarczające będą nawet jednodniowe wycieczki w Tatry. Chodzi o to, aby przetestować swoje możliwości podczas wielogodzinnego marszu w trudnym, górskim terenie. A taki przecież będzie każdorazowo trekking dookoła Mont Blanc. Niezależnie od tego w jaki sposób zaplanujemy poszczególne trasy, wszystkie będą stawiać przed nami pewne wymagania, którym należy sprostać.

Podsumowanie.

Można tutaj więc pokusić się o stwierdzenie, iż trekking dookoła Mont Blanc, jest jak najbardziej wymagająca wyprawą górską. Nie zmienia to jednak faktu, iż na chwilę obecną jest to jedna z bardziej popularnych wypraw, organizowanych zarówno przez biura podróży, jak i przez osoby prywatne. Wyprawa dostarcza mnóstwa wrażeń, ale stawia także pewne wymagania. Jeśli im sprostamy w nagrodę będziemy mogli ciszyć się wspaniałymi widokami i możliwością pokonania najciekawszych odcinków, bezpośrednio pod Dachem Europy. Taka wyprawa na każdym zrobi piorunujące wrażenie, toteż mając takie możliwości, powinniśmy z nich korzystać i wybrać się na trekking TMB.