kuchnia zaprojektowana przez projektant wnętrz

Domowe wnętrza powinny być zawsze urządzone z głową. To jak zaprojektuje się wszystkie pomieszczenia ma olbrzymi wpływ na późniejsze przebywanie w nich. Funkcjonalność wnętrz to obok ich wyglądu najważniejszy aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę. To też kwestia, którą najtrudniej samemu odpowiednio przemyśleć i opracować, stąd tak szybko rośnie popyt na projekty wnętrz wykonywane przez fachowców, do jakich zaliczyć można projektantów i architektów wnętrz.

Indywidualna wizja wnętrz

Projektowanie wnętrz to bardzo indywidualna sprawa. Wszystko zależy od tego, jaką wizję ma właściciel pomieszczenia. Indywidualne projekty wnętrz są oryginalne i niepowtarzalne. Wyróżniają się stylem i charakterem. Warto także nadmienić, że indywidualny projekt wnętrz może być osobistym wyrazem swoich uczuć. Architektura wnętrz zmienia się cały czas. Co sezon pojawiają się nowoczesne ulepszenia, dzięki którym projektant może zrobić niesamowite rzeczy. Coraz to lepsza i nowsza technologia pozwala na to, by wnętrza były odważniejsze.

Koszt projektowania wnętrz

Omawiając projektowanie wnętrz na zamówienie złożone przez klienta, warto przypomnieć, że tego rodzaju indywidualne projekty są dużo droższe niż te pospolite, które można kupić za niewielkie pieniądze i próbować dopasować do swojego domu czy mieszkania. Przy takim projekcie na życzenie projektant wnętrz musi spędzić dużo więcej czasu, by zrobić wszystko tak, jak sobie życzy klient. Musi też uwzględnić w cenie poprawki, które na pewno będą się pojawiać oraz mnóstwo czasu spędzonego na konsultacjach z klientem, przez co finalnie koszt takiej usługi jest przynajmniej kilka razy droższy niż koszt kupna gotowego projektu, ale nie ma co ukrywać – jest ona warta swojej ceny, a już szczególnie, gdy zdecydujemy się na takiego fachowca jak Maria Podobińska – projektant wnętrz z Krakowa prowadząca własną pracownię w tym mieście.

Termin realizacji projektu wnętrz na zamówienie

Projektowanie wnętrz na indywidualne zamówienie, to niewątpliwie proces czasochłonny. Ile dokładnie może trwać? Czas realizacji takiego zamówienia jest bardzo różny. Wszystko zależy od tego, jak duże jest takie zamówienie, tzn. jak wiele rozwiązań, zwłaszcza tych bardzo niestandardowych, oczekujemy w naszym lokalu oraz jak duży on jest. Dużo szybciej bowiem projektant wnętrz wykona projekt niewielkiego mieszkania niż przestronnej willi.

Kwestię orientacyjnego terminu należy wcześniej uzgodnić z architektem, co da pogląd na to kiedy możemy się spodziewać zakończenia jego lub jej pracy. Projekty indywidualne dobrze jest wybierać wtedy, kiedy mamy czas i chęci do współpracy. Charakteryzują się one częstymi i systematycznymi konsultacjami z projektantem, odnośnie proponowanych rozwiązań. Są to projekty wnętrz, które wymagają nanoszenia stałych poprawek, by pokrywały się w całości z wizją klienta i odpowiadały jego preferencjom. Przyjmuje się, że proces tworzenia projektu indywidualnego może zająć od kilku do kilkunastu tygodniu i w tym przedziale czasowym powinno się zmieścić projektowanie wnętrz.