Każdy z nas marzy o komfortowym wnętrzu. Najlepiej, kiedy jest urządzone pod nasze indywidualne potrzeby. Z tego powodu apartamenty i mieszkania coraz częściej dopieszczane są przez fachowców. Niektóre można kreować jeszcze na etapie prac wykończeniowych.

Aranżacja wnętrz – usługa dla każdego

Za najtańszą i najprostszą formę usługi aranżacji wnętrz uważana jest porada. Cena takiej porady uzależniona jest przede wszystkim od metrażu oraz stopnia skomplikowania pracy i jest zazwyczaj koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Co prawda bywają specjaliści, którzy za darmo pomagają w ramach jakiegoś projektu. Warto zauważyć, że jeszcze kilkanaście lat temu na usługi aranżacji wnętrz mogli pozwolić sobie jedynie zamożni właściciele nieruchomości. Aktualnie korzystają z nich także mniej zamożni inwestorzy.

Aranżacja wnętrz – pierwsze spotkanie z architektem

Nie tylko nieruchomości w wielkich miastach potrzebują kogoś ze smakiem do ich urządzenia, te w mniejszych również. Z tego względu warto poważnie rozważyć pomoc doświadczonego architekta. Pierwsza rozmowa z nim to najczęściej wstępne rozpoznanie, w którym to projektant jest bardziej aktywny. Prezentuje swoje realizacje oraz możliwości. Poza tym przekazuje nam już jakiś wstępny pomysł na nasze wnętrza. Zazwyczaj za takie spotkanie płacić nie trzeba, chociaż wiadomo, bywają wyjątki. Jeśli zdecydujemy podjąć się współpracy, to do interesu obu stron należy ustalenie zakresu usługi oraz spisanie umowy.

Aranżacja wnętrz – projekt koncepcyjny i wykonawczy

Architekt wnętrz na wstępie kreśli projekt koncepcyjny naszych wnętrz, a poprzedza go inwentaryzacja. Dokładnie wymierza ściany, podłogi, okna wraz z oznaczeniem grzejników i gniazdek. Taki projekt to nic innego jak zbiór perspektyw, rzutów i rysunków. Projektant wykonuje taką ilość wariantów urządzanego wnętrza, jaka została określona w umowie. Na tym etapie aranżacji zazwyczaj ogląda się również próbki farb czy materiałów. Taka wizualizacja daje nam pewnego rodzaju rozeznanie, jak będzie wyglądać nasze lokum, które zamierzamy wyposażyć.

Natomiast jeśli chodzi o dokładne opracowanie, to otrzymujemy je w projekcie wykonawczym. Cena takiej usługi jest różna i zależy zazwyczaj od renomy danego projektanta. Często w cenę wliczany jest również nadzór autorski, wtedy architekt pojawia się na budowie kilka razy, by dopilnować czy wszystko się zgadza co do realizacji.

Podsumowując, zdecydowanie warto wydać nawet kilkaset złotych, by cieszyć się dostosowanym do naszych potrzeb, a także ciekawie i funkcjonalnie urządzonym wnętrzem. Więcej informacji znajdziesz klikając tutaj: aranżacja wnętrz Warszawa.

 

https://baltic-interiors.com/aranzacja-wnetrz-gdynia-gdansk-sopot/