W chwili obecnej trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek gałąź gospodarki, która znacznie nie odczuwa sytuacji związanej z pandemią a koronawirusa. Nie mniej jednak musimy mieć na względzie fakt, iż w końcu pandemia zostanie opanowana, a będzie to czas wzmożonego wysiłku, aby odzyskać dawną pozycję na rynku. Czas zamknięcia działalności można więc wykorzystać na solidne przygotowania do powrotu na rynek. Warto skorzystać z tych chwil i bardzo starannie zaplanować wszystkie przyszłe działania, aby wrócić ze zdwojonym impetem. Szczególnie jeśli prowadzimy własną hurtownię łożysk, które na chwilę obecną raczej nie będą budzić jakiegokolwiek zainteresowania wśród potencjalnych klientów.

Planowanie przyszłych działań.

Jak dobrze wiemy, na chwilę obecną zamknięcie kraju i wygaszenie działalności gospodarczej potrwa do 12 kwietnia, aczkolwiek nie spodziewamy się, iż na tym się zakończy. Wszystko wskazuje na to, iż prawdopodobnie cały przestój gospodarczy może potrwać aż do końca kwietnia. Warto więc w tym czasie wygasić działalność, wysłać pracowników na zaległe urlopy, czy też na postojowe (tak, pracownikom należy się w takich sytuacjach możliwość zarobkowania, choćby na ograniczonym poziomie). My zaś skupmy się na planowaniu przyszłych działań. Przygotujmy solidną kampanię reklamową. Zadbajmy o to, aby nasz biznes, tuż po przywróceniu życia gospodarczego w kraju, mógł się solidnie dalej rozwijać. Codzienna aktywność w tym aspekcie pozwoli nam prawidłowo przygotować się na przyszłe wyzwania, jakie niewątpliwie będą przez każdym właścicielem firmy postawione. Oczywiście warto także wykorzystać ten czas na realizację zaległych prac remontowych w budynku hurtowni. Wiąże się to oczywiście z koniecznością utrzymania pewnego stanu zatrudnienia.

Zaległe prace remontowe.

Realizacja wszystkich prac tego typu będzie wymagać, aby kilku pracowników w dalszym ciągu dojeżdżało do pracy. Wybierzmy jednakże tych najmłodszych, którym śmiertelny wirus nie zagraża w tak wielkim stopniu. Niech to są pracownicy w pełni zdrowi, bez żadnych chorób przewlekłych. Co ważne, powinni do pracy dojeżdżać własnym samochodem, a celu minimalizacji ryzyka kontaktu z innymi ludźmi. W pracy zaś, powinni mieć do dyspozycji niezbędne środki ochrony osobistej. Maseczki, jednorazowe rękawice, żele antybakteryjne. To podstawowe zabezpieczenie, które pozwoli pracownikom w pracy czuć się bezpiecznie i w pełni komfortowo.

Poza tym, możliwe jest w dalszym ciągu prowadzenie swojej hurtowni poprzez Internet. Dokładnie tak jak się to dzieje w przypadku hurtowni łożysk pod adresem stozek.pl. Co prawda będzie to możliwe do czasu aż usługi kurierskie nie wygaszą swojej działalności. Jednakże warto o tym pomyśleć. Jeśli nie prowadzimy sprzedaży on-line, to najwyższy czas ją wdrożyć. Nawet jeśli teraz już nie zda się to na zbyt wiele, to jednakże w przyszłości zawsze będzie bardzo korzystne. Sprzedaż za pośrednictwem sieci internetowej stale wzrasta i przynosi w skali globalnej coraz większe przychody. Wdrożenie takiego modelu dystrybucji łożysk, będzie więc jak najbardziej korzystne dla każdej hurtowni.