Opakowania do dystrybucji wszelkiego rodzaju płynnych produktów powinny spełniać pewne standardy. Oczywiście mówimy tutaj o odpowiednio dobranych butelkach i nakrętkach plastikowych, które mogą zapewnić nam dogodne warunki do transportu i dystrybucji płynnych produktów. Ważne jest jednak, aby producent tych opakowań, dostarczał nam najlepszej jakości produkt, który w pełni zabezpieczy nasze produkty w trakcie transportu oraz składowania. Poza tym, jeśli zajmujemy się akurat dystrybucją płynów agresywnych chemicznie, to opakowania zastosowane w ich przypadku, powinny być na działanie danego specyfiku w pełni odporne. To oczywiście wymaga od producenta bardzo szerokich możliwości wytwarzania butelek i nakrętek plastikowych, a to nie zawsze jest takie proste do osiągnięcia.

Zalety korzystania z butelek i nakrętek plastikowych.

Dotychczas, zanim pojawiły się opakowania plastikowe wykorzystywane na szeroką skalę, w użytku powszechnym były opakowania szklane. Mają one pewną przewagę, bowiem podlegają w 100% ponownemu użyciu i to bez nadmiernych kosztów. Butelki szklane czy też słoiki, wystarczy odpowiednio umyć chemicznie, aby nadawały się do ponownego użytku. Niestety w przypadku butelek plastikowych wymagane jest ich ponowne przetworzenie na granulat a następnie na nowe butelki, bądź też na jakiekolwiek inne materiały pochodzenia wtórnego (geosyntetyki, folie ochronne, itp.).Trzeba jednakże zaznaczyć, iż opakowania szklane mają jedną wielką wadę. Są o wiele cięższe i bardziej podatne na uszkodzenia niż opakowania plastikowe. Dlatego też, współcześnie, to właśnie producent nakrętek i butelek plastikowych będzie mieć o wiele więcej zajęcia, niż producent szkła i butelek szklanych. Trzeba sobie jednakże jasno powiedzieć, iż w wielu przypadkach, to właśnie opakowania szklane byłyby o wiele lepszym rozwiązaniem niż opakowania plastikowe. Przede wszystkim ze względu na możliwość ich ponownego wykorzystania, bez konieczności marnowania dużych ilości energii na niezbędne ich przetworzenie.

Najważniejsze kwestie, którym należy poświęcić uwagę.

Tak więc, skoro już ustaliliśmy, iż korzystanie z butelek i nakrętek plastikowych niesie za sobą dość konkretne korzyści, warto powiedzieć sobie o pozostałych kwestiach, którym należy poświęcić swoją uwagę. Zdecydowanie najważniejszą będzie współczesna odpowiedzialność biznesu za stan naszej planety i powietrza. To właśnie biznes, fabryki i wytwórnie, prowadzą do największego zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Dlatego też, decydując się na korzystanie z tego typu opakowań, powinniśmy pamiętać o wdrożeniu ich pełnego procesu recyklingowego. Chodzi o to, abyśmy sprawdzili, czy producent nakrętek plastikowych oraz butelek, z którego usług mamy zamiar korzystać, prowadzi także ich recykling. Lub czy ściśle współpracuje z firmą zajmującą się recyklingiem. To pozwoli nam zyskać pewność, iż nasz biznes, jest prowadzony zgodnie z duchem współczesnej ekologii. Musimy przede wszystkim pamiętać, iż zanieczyszczenia środowiska powodowane użytkowaniem plastiku są obecnie zdecydowanie najpoważniejsze w skali całej kuli ziemskiej. Musimy tę kwestię mieć na uwadze i dopilnować, aby nasz biznes nie pozostawiał na planecie tak przykrego śladu.