Butelki z tworzywa sztucznego

Obecnie, butelki z tworzywa sztucznego to jeden z najbardziej popularnych sposobów dystrybucji płynnych produktów, zarówno spożywczych, jak również chemicznych. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż plastik, jest materiałem o bardzo dobrych parametrach technicznych. Wykorzystanie tworzywa sztucznego w tym zakresie, zapewnia nam liczne korzyści, które wpływają na wysoką popularność tego rodzaju opakowań. Poza tym, musimy pamiętać, iż butelki z tworzywa sztucznego, to nie jedyne opakowania z plastiku, które są obecnie bardzo powszechnie stosowane. Tworzywo sztucznego jest w ogóle bardzo popularnym materiałem o bardzo szerokim spektrum zastosowania.

Jakie korzyści zapewniają nam butelki z tworzywa sztucznego?

Wysoki poziom popularności, butelki z tworzywa sztucznego zawdzięczają, swoim licznym zaletom. Warto sobie powiedzieć o tym nieco więcej, bowiem dobra znajomość wszystkich korzyści płynących z zastosowania tworzywa sztucznego, pozwoli nam lepiej zrozumieć fenomen jego wysokiej popularności. Do najważniejszych zalet tworzywa sztucznego, będziemy tutaj zaliczać:

  • Niski koszt produkcji – wyprodukowanie jednej butelki z tworzywa sztucznego jest zdecydowanie tańsze, niż wyprodukowanie butelki szklanej czy też innego opakowania.
  • Niska waga opakowania – butelki z tworzywa sztucznego ważą o wiele mniej niż na przykład butelki szklane. Dzięki temu, mamy wyraźne oszczędności, związane z kosztami transportu. Przy tym samym środku transportu i tych samych kosztach, możemy przewieźć zdecydowanie więcej właściwego produktu.
  • Możliwość ponownego wykorzystania – recykling w przypadku opakowań z tworzyw sztucznych stoi na bardzo wysokim poziomie. Tworzywa sztuczne, możemy poddawać procesowi recyklingu wielokrotnie, choć trzeba pamiętać, iż jest to proces jednak ograniczony.
  • Odporność na uszkodzenia – szczególnie istotna w trakcie transportu. Jakiekolwiek wypadki, nie prowadzą do uszkodzenia zawartości opakowania, oraz samego opakowania, tak jak ma to miejsce w przypadku opakowań szklanych.

Recykling opakowań z tworzyw sztucznych.

Jeśli chodzi to, jak butelki z tworzywa sztucznego są poddawane procesowi recyklingu, to jest to bardzo ważne zagadnienie. Chociażby ze względu na fakt, iż obecnie, mamy do czynienia z bardzo wysokim poziomem zanieczyszczenia środowiska plastikiem. A musimy pamiętać, iż produkcja butelek z PCR i innych tworzyw sztucznych coraz częściej opiera się o tworzywa pochodzące z recyklingu. Mimo to, jest to w dalszym ciągu mały odsetek, toteż, koniecznością jest tutaj wdrożenie odpowiednich rozwiązań, które pozwolą nam przetwarzać jeszcze więcej opakowań z tworzyw sztucznych.

Podsumowanie.

Należy więc podkreślić, iż butelki z tworzywa sztucznego to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w zakresie transportu płynnych produktów. Charakteryzują się licznymi zaletami, które przekładają się na wysoki poziom popularności wykorzystania tworzyw sztucznych. Musimy jedynie wdrożyć rozwiązania, które podniosą poziom recyklingu tworzywa sztucznego, aby nasza planeta nie była jeszcze bardziej zanieczyszczana przez zużyte opakowania z tworzywa sztucznego.